“Твой гонар, Бацькаўшчына”
4 лютага 2017 г. у ДУК «Мемарыяльны музей-сядзіба ім. Т. Касцюшкі »адбыўся« Дзень адчыненых дзвярэй ». Мерапрыемства праходзіла ў сувязі з Годам Тадэвуша Касцюшкі, а таксама з 271-годдзем з дня нараджэння Т. Касцюшка вялікага сына беларускай зямлі, нацыянальнага героя Польшчы і Амерыкі, ганаровага грамадзяніна Францыі.
В Беларуси 2017 год объявлен Годом науки!
99999999

У гэтым годзе спаўняецца роўна 200 гадоў з дня смерці Тадэвуша Касцюшкі (1746 - 1817). Па ініцыятыве міжнароднай грамадскасці Камісія ЮНЕСКА абвясціла 2017 год годам яго памяці. У Беларусі і іншых краінах плануюцца шматлікія міжнародныя канферэнцыі, сімпозіумы, семінары, чытання, пленэры, выставы і іншыя мерапрыемствы, прысвечаныя памяці Т.Касцюшкі.

В этом году исполняется ровно 200 лет со дня смерти Тадеуша Костюшко (1746 - 1817). По инициативе международной общественности Комиссия ЮНЕСКО объявила 2017 год годом его памяти. В Беларуси и других странах планируются многочисленные международные конференции, симпозиумы, семинары, чтения, пленэры, выставки и другие мероприятия, посвященные памяти Т.Костюшко.

Навiны

2016 Мемориальный музей-усадьба имени Т. Костюшко